Filomuz

En yeni ve en lüks uçak filomuza hemen gözatın.

Kısa Menzilli Özel Jetler

6 - 7 kişi // Saatte 1.100 - 1.900 deniz mili

Kısa ve orta menzilli uçuşlar için verimli ve ekonomik bir seçenek olan hafif jetler, türbinsiz uçaklara göre üstün çok yönlülük, hız ve menzil sunar. Hafif jetler, büyük uçakların erişemeyeceği daha küçük havalimanlarına girip çıkabilme avantajına sahiptir. Ortalama 440 mil / saat seyir hızları ve yaklaşık 1.500 mil kesintisiz menzil ile hafif jetler sizi hedefinize hızlı ve verimli bir şekilde taşır.

Daha fazla konfor, performans ve güvenlik için, hafif jet uçaklarında basınçlı yolcu kabinleri bulunur ve çoğu özel veya yarı özel tuvalet içerir. Hafif jetlerdeki bagaj kapasitesi ve bagaj saklama alanı sınırlı olabilir ve genellikle kayaklar veya büyük golf çantaları barındıramaz.

Kısa Menzilli Özel Jetler

7 - 8 kişi // Saatte 1.700 - 1.900 deniz mili

Hafif bir jetten daha geniş bir şey arıyorsanız, süper hafif jetler bir adım önde. Bu uçaklar daha fazla kabin alanı ve daha büyük bagaj bölmeleri sunar. SLJ’ler kısa ve orta menzilli seyahatler için uygundur ve yedi ila sekiz yolcu taşır. Hafif jetlerden artan menzili ve daha büyük kabin alanı ile SLJ’ler verimli ve ekonomik bir seçimdir. Fiyatta küçük bir artış için, süper hafif jetler daha küçük havaalanlarına inebilir. Bu jetler, ek konaklama yerleri ve güvenli ve konforlu bir yolculuk sağlamak için genişletilmiş bir menzile sahip oldukları için seyahat etmek için harika bir yoldur.

Orta Menzilli Özel Jetler

8 - 9 kişi // Saatte 1.300 - 3.000 deniz mili

Orta boy jetler, orta uzunlukta uçuşlar için en üst düzeyde verimlilik, konfor, performans ve ekonomi dengesi sunar. Orta büyüklükteki jetler, daha hafif olanlardan daha uzağa ve daha hızlı uçabilir. Bu uçaklar, daha küçük havaalanlarına girip çıkma yeteneğinden ödün vermeden, ortalama 500 mil/saat seyir hızından ve yaklaşık 2.100 mil maksimum kesintisiz menzilden yararlanır. Basitçe söylemek gerekirse, orta büyüklükteki jetler her iki dünyanın da en iyisini sunar.

Orta büyüklükteki jet uçaklarının çoğunda, makul miktarda bagaj almalarını sağlayan harici bagaj saklama alanı bulunur. Bununla birlikte, bazılarında, kapasiteyi ve saklama alanını sınırlayan Hawker jet serisi gibi yalnızca dahili bagaj bölmeleri bulunur. Bu, kayaklar veya diğer büyük boy eşyalarla ilgili sorunlara neden olabilir. Tüm orta boy jetler ayrıca eksiksiz bir özel tuvalet sunar.

Orta Menzilli Özel Jetler

8 - 10 kişi // Saatte 2.400 - 4.000 deniz mili

Süper orta büyüklükteki jetler, orta büyüklükteki jetler ve büyük jetler arasında çekici bir orta yoldur. Bunlar, daha fazla taşıma kapasitesi, hız ve menzile ihtiyaç duyan ancak daha büyük bir uçağa ihtiyaç duymayanlar için iyidir. Süper orta boy jetler, büyük bir jetin konforu ve orta boy bir jetin çok yönlülüğü ile son derece hızlı, sessiz ve verimlidir.

Falcon 50 gibi süper orta büyüklükteki uçaklar, özel jet yolcusuna çok çeşitli rota seçenekleri ve kolaylıklar sunar. Büyük jet uçaklarına kıyasla bu jetler, konfor ve rahatlık sağlamak için bir dizi lüks olanakla donatılmıştır. Genellikle 8 ila 10 yolcu kapasitelidirler ve çoğu orta boy uçaktan daha uzun bir menzil sunabilirler. 500 mph’yi aşan ortalama seyir hızları ile bu uçaklar hızlı, verimli ve normalde daha küçük karşılaştırılabilir kurumsal jetlerden daha sessizdir. Bu uçaklar, harici bagajlar, büyük boyutlu eşyalar ve daha fazlası için bolca alana sahiptir. Her süper orta boy jet, rahatlık ve mahremiyet için tamamen kapalı bir tuvalete sahiptir.

Uzun Menzilli Büyük Özel Jetler

10 - 16 kişi Saatte 3.600 - 6.000 deniz mili

Uzun mesafeli charter uçuşları için lüks ve çeşitli konfor hizmetlerine öncelik veren büyük jetler, konfor ve performansın özüdür. Büyük jetler, ortalama 530 mil / saat hıza ve ortalama 4.000 mil menzile sahip olan küçük muadillerinden daha hızlı ve daha uzun seyahat eder. Bu uçaklar, özel jet seyahati için en iyi seçeneği isteyenler için mükemmeldir.

Büyük jetler, mevcut en konforlu yönetici uçakları arasındadır ve uzun menzilli uçuşlar için optimum performans ve lüks olanaklar sunar. Büyük olmalarına rağmen, birçok büyük havayolunun erişemediği havalimanlarında çalışacak kadar kompaktlar. Yolcular, herhangi bir büyük jette bulabileceğiniz yüksek standartlı lüksün keyfini çıkarabilir. Büyük jetlerde bulunan imkanlar arasında genellikle tam bir özel tuvalet, harici bagaj bölmeleri, stereo DVD, uydu telefonu, faks ve tam bir mutfak bulunur. Ek olarak, uçaktaki uçuş görevlileri, ek güvenlik ve konfor sağlarken aynı zamanda gurme yemek ve eğlenceye yardımcı olarak uçuş deneyiminizi geliştirecektir.

Uzun Menzilli Büyük Özel Jetler

12 - 16 kişi //Saatte 2.500 - 6.700 deniz mili

Ülke dışına seyahat eden ultra uzun menzilli jetler, çoğu uçaktan çok daha uzun olan 11 saate kadar kesintisiz uçuş süresine sahiptir. Ultra uzun menzilli jetler, daha uzun yolculuklar için idealdir ve 12 ila 19 yolcu arasında rahatça oturabilir. Bu uçaklar genellikle birinci sınıf oturma düzenine göre yapılandırılır ve her yolcuya lüks bir deneyim sunar. Uçak modeline bağlı olarak bagaj bölmeleri 100 valiz alabilmektedir. Ultra uzun menzilli jetlerdeki ek özellikler, eksiksiz bir bar, yemek hizmetleri ve özel odalar içerebilir.

VIP Uçaklar

16 - 50 kişi Saatte 3.800 - 6.100 deniz Mili Saatte

Kolaylık, lüks ve konforda son nokta olan Boeing BBJ gibi VIP Uçakları , özel jet müşterilerine uçuş konforu için benzersiz bir dizi seçenek sunar. Gökyüzündeki eviniz olan bu süper büyük uçak, iç konfigürasyona bağlı olarak 15 ila 30 yolcu taşıyabilir. Tüm VIP Uçaklarında bagaj, büyük boy eşyalar ve sınırlı kargo için yeterli alan bulunur. Çoğu charter uçakla kıyaslandığında VIP Havayolları, daha küçük muadilleri tarafından uçulamayan rotaları işletebilir ve sıklıkla uzun mesafeli ve uluslararası uçuşlar için kullanılır. Yüksek işletme maliyetleri nedeniyle kısa uçuşlar için önerilmezler. Kabin memurları, yataklı yataklar, kabinler, özel süitler ve duşlar gibi kolaylıklar bu uçakların sunduğu lükslerden birkaçıdır.

Helikopterler

5 - 8 kişi // Saatte 1.000 - 1.400 deniz mili