Uçak  bazıları için sakıncalı ve diğerleri için bir zevk olarak kabul edilebilir. Her şey nasıl yaptığına bağlı. Bazı insanlar sadece ticari uçuşlarda otobüsle uçmayı göze alabilir. Diğerleri onu bir çentik yükseltmeye ve ticari bir uçuşta birinci sınıf uçmaya çalışır. Ayrıca, özel jet kiralama kiralayanlar da var. Gerçek şu ki, bu giderek daha popüler hale geliyor. Sadece bir şirket için ayda 300.000’den fazla charter uçuşu olabilir. Bunlar tarihsel eğilimler ve önceki rekorları kırıyor. Ancak, diğerleri özel bir jet ile birinci sınıf arasındaki farkın ne olduğunu sorgulayabilir. İşte en dikkate değer farklılıklardan bazıları.

Özel Jet Kiralama

Özel jet kiralama ile başlayalım. Buradaki ilk dikkate değer fark, bunun birinci sınıf uçmaya kıyasla tamamen özel bir uçuş olması olmalıdır. Temel olarak, bu uçuşta olacak olan tek misafir, sizinle birlikte davet ettiğiniz misafirler olacak. Bunun da ötesinde, yolcu listesi ticari bir uçuştan çok daha küçük olacak. Tipik olarak, özel jet kiralamalarında, bir uçuşta 8-12 yolcu arasında bir yer göreceksiniz. Bu, küçük bir parti için tasarlanmış bir uçağa sahip olacağınız anlamına gelir, bu nedenle muhtemelen oturacak daha geniş ve daha rahat koltuklarınız olacaktır. Bunun üzerine, bir charter uçuşuyla, tamamen size adanmış bir personel alacaksınız. Bu uçuşta sadece sizin grubunuz olduğu için, personel sizin grubunuzdakiler dışında başka yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak zorunda değildir. Bu, deneyiminizi kişiselleştirmek ve ticari bir uçuşa uyum sağlaması daha zor olan belirli tercihlere sahip olmak söz konusu olduğunda çok önemli olabilir. Örneğin, bir tüzükten en sevdiğiniz alkol şişesini stoklamasını isteyebilirsiniz, ancak ticari bir uçuşta bunu başarmak daha zor olacaktır. Bu seçeneği daha özel ve ihtiyaçlarınıza göre daha özelleştirilebilir seçenek olarak düşünün.

Birinci sınıf

Şimdi birinci sınıftan bahsedelim. Özel jetlerin aksine, burada yalnız uçmuyorsunuz. Havayolu sizi otobüs yolcularının geri kalanından ayırmak için ellerinden geleni yapacak, ancak yine de arkanızda potansiyel olarak yüzlerce otobüs yolcusu olacak. Bunlar, ticari bir uçuşta en çok para harcama eğiliminde olan ancak aynı zamanda en fazla konfor ve hizmeti alan yolculardır. Ancak, ticari bir uçuşun geri kalanına kıyasla hala özel bir bilet. Bu uçuşlardaki koltukların% 10’undan azı birinci sınıf bilet olma eğilimindedir. Bunun bir kısmı, bu biletlerin genellikle ekonomi sınıfı bir biletten en az% 70 daha pahalı olmasıdır. Birinci sınıftan ne alıyorsun? Daha konforlu bir ticari uçuş deneyimi yaşıyorsunuz. Birinci sınıfta sahip olduğunuz herhangi bir içecek veya yemek için ödeme yapmanız beklenmeyecek ve koltuğunuzda çok daha fazla konfor ve alana sahip olacaksınız. Uçağınız yeterince büyükse, daha uzun bir uçuşta uyuyabilmeniz için koltuğunuzu bir yatağa bile uzattırabilirsiniz.

Özel Jetlerin Artıları ve Eksileri

Peki, özel jetlerin en büyük artıları ve eksileri nelerdir? Eksiler için büyük olan, jet kiralamanın bedeli olmalı. Birinci sınıf bir bilet almaktan çok daha fazla paraya mal olacak çünkü ticari bir uçuşta sadece bir lüks koltuk yerine tüm bir uçağı kiralıyorsunuz. Bazı insanlar için bu fiyat çok ulaşılamaz ve başka bir rotaya gitmeyi seçebilirler. Artıları nelerdir? En önemlisi, daha fazla esnekliğe sahip olmanızdır. Uçağa ne zaman ayrılmak istediğinizi ve tam olarak nereye gitmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca, yanınızda mutlaka ticari bir uçağa getiremeyeceğiniz ekstra eşyalar da getirebilirsiniz. Buna spor malzemeleri, müzik ekipmanları, daha büyük elektronikler, evcil hayvanlar ve daha fazlası dahildir. Özel uçmak size esnek olma ve yolculuğu ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kişiselleştirme seçeneği sunar.

Birinci Sınıfın Artıları ve Eksileri

Birinci sınıf söz konusu olduğunda, asıl profesyonel, tüm bir jeti kiralamaktan daha ucuz olacağıdır. Bu bileti almakta maddi olarak rahat olan ancak özel jet kullanmayan kişiler için bu onlar için harika bir seçenek olabilir. Ancak, sadece özel bir jetin esnekliğine ve özelleştirilmesine sahip değiller. Personel, ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışırken ekonomide ilgilenmesi gereken yüzlerce kişiye sahiptir. Evcil hayvanlarınızı ve daha büyük eşyalarınızı bir uçağa getiremezsiniz. Ayrıca, birinci sınıf olmanıza rağmen, hala uçağın programındasınız. Belli bir zamana kadar kapıda olmalısın yoksa sensiz gidecekler. Bunun da ötesinde, havaalanından geçen herhangi bir kişinin yaptığı tüm güvenlik prosedürlerinden geçmeniz gerekir.

Özel Jet Alın

Artık özel jet kiralama ile birinci sınıf arasındaki farkları bildiğinize göre, gidilecek yolun özel bir jet olduğu aşikar olmalıdır. Özel bir jet kiralamak, her ihtiyacınızı karşılayacak bir seyahat deneyimi yaratabilmenizi sağlamanın en iyi yoludur.

Bize 7/24 telefon üzerinden jet kiralama için ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir