Özel jet kiralama rezervasyonu daha kolay, daha uygun fiyatlı ve daha eğlenceli hale geliyor. Ancak, sadece biletlerinizi ayırtıp sorunsuz bir yolculuk bekleyemezsiniz. Tüzüğünüzden en iyi şekilde yararlanmak için birkaç ipucunu izlemeniz gerekir.

Biletlerinizi ayırtmadan önce ne yapmalısınız? Nereye uçmalısın? Tüzüğünüzden nasıl ek hizmetler alabilirsiniz?

Bu soruları yanıtlayın ve göz açıp kapayıncaya kadar lüks bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. İşte beş temel özel jet kiralama ipucu.

1. Özel Jet Kiralama Seçeneklerinizi Araştırın

Çevrimiçi hizmet sunan düzinelerce özel jet kiralama hizmeti bulabilirsiniz. Bir şirket iyi görünse bile, meşru olup olmadığını görmek için araştırmanızı yapmalısınız. Üçüncü taraf web sitelerindeki müşteri yorumlarını okuyun ve arkadaşlarınıza kullandıkları şirketler hakkında soru sorun.

Şirketlerin sunduğu ek hizmetleri de düşünmelisiniz. Bazı özel jet kiralama hizmetleri, havaalanına limuzin gezileri, konsiyerj hizmetleri ve özel terminallere erişim sağlar.

Özel bir jet kiralamada kiralayabileceğiniz birkaç jet olabilir. Seçeneklerine bir göz atın ve jetleri birbirleriyle karşılaştırın. Bir grup halinde seyahat ediyorsanız, hepinizi barındırabilecek bir uçak almalısınız.

2. Varış Noktalarınızı Dikkatlice Seçin

Özel bir jet, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hemen hemen her sivil havaalanına seyahat edebilir. Ancak, bazı havaalanları özel uçaklar için havaalanlarından daha iyidir. LaGuardia ve Dallas-Fort Worth gibi büyük havaalanları son derece kalabalıktır, bu nedenle iniş ve kalkış yapmakta zorlanacaksınız.

Kiralık jet için hizmet itibarı olan havaalanlarını kullanmaya çalışın. New York’a girip çıkarken Teterboro’yu kullanın. Dallas Love Field, Dulles International ve McCarran International da özel jetler için iyi havaalanları olarak biliniyor.

Executive havaalanlarını da kullanabilirsiniz. Bu havaalanlarının çoğu iş bölgelerinin yakınında bulunur ve bu da onları iş toplantıları ve konferanslar için ideal yerler haline getirir.

Yardım havaalanları, büyük metropol bölgelerdeki trafik sıkışıklığını gideren ikincil havaalanlarıdır. Özel veya yönetici havalimanlarını kullanamıyorsanız, yardım havalimanlarını kullanmalı ve dünyanın en işlek havalimanlarından uzak durmalısınız.

3. Ne için ödeme yaptığına bak

Uçuşunuzu rezerve etmeden önce, biletinizin ne kadara mal olacağı konusunda tüzüğünüzden bir fiyat teklifi almalısınız. Konsiyerj gibi özel hizmetler kullanıyorsanız daha fazla para ödeyebileceğinizi unutmayın.

Her zaman sigorta için ödeme yapmalısınız. Ancak sigortanın neyi kapsadığını ve ne kadar para alabileceğinizi bildiğinizden emin olun. Biletinizin ücretine sigortanın dahil olup olmadığını veya özel jet kiralama hizmetinin ayrı olarak sunup sunmadığını da bilmelisiniz.

Gidiş-dönüş uçuyor olsanız bile, gidiş-dönüş bileti yerine iki tek yön bilet için ödeme yapmak isteyebilirsiniz. Gidiş-dönüş biletinin etiket fiyatı daha ucuz olsa da, uçağınızı rezerve etmek için gizli ücretler ödemeniz gerekebilir.

Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, boş ayakla veya tek yönlü uçuşlarla uçabilirsiniz. Bunlar yolcusuz uçuşları yeniden konumlandırıyor ve son dakikada daha düşük fiyatlarla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

4. Özel Jet Kiralamanızla Bağlantıda Kalın

Uçuş rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra işiniz bitmez. Uçuşunuzu yeniden planlamaları veya farklı bir jet kullanmaları gerektiğinde sizinle konuşabilmeleri için charter personelinize iletişim bilgilerinizi vermelisiniz. Bir grupta uçuyorsanız, tüzüğünüzün herkesin iletişim bilgilerine sahip olduğundan emin olun.

Uçuşunuzdan bir gün önce, havaalanına ne zaman varacağınızı tüzüğünüze bildirin. Çantalarınızla veya havaalanında dolaşırken yardıma ihtiyacınız olup olmadığını da onlara söylemelisiniz. Kiralamalar, seyahat tekerlekli sandalyeleri gibi hareketlilik yardımcıları sağlayabilir.

Uçuştan sonra, şirkete hizmetleri hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin. Bu onların iyileştirmeler yapmalarını sağlar.

Harika bir iş çıkardığını düşündüğünüz çalışanlara isim verin. Tüzükle tekrar uçarsanız, çalışanları size atayabilirler.

5. Diğer Seyahat İhtiyaçlarınızı Unutmayın

Birçok insan uçuşlarına odaklanır ve rahat bir seyahat deneyimi için ihtiyaç duydukları diğer şeyleri unutur. Bavullarınızı toplamanız için kendinize bolca zaman verin. İhtiyacınız olan her şeyi elde etmek için kendinize bir paketleme listesi yazın.

Kara taşımacılığınızı uçak biletinizle aynı anda rezerve edin. Tüzüğünüz kara taşımacılığı sağlamıyorsa, yine de onlardan tavsiye ettikleri bir hizmeti isteyebilirsiniz. Ayrıca otel rezervasyonlarınızı uçuşunuzdan çok önce belirlemelisiniz.

Uçağınızdayken çalışabilirsiniz. Ancak birkaç değişiklik yapmanız gerekebilir.

Bir telefon görüşmesi yapmak zor olabilir, böylece iş arkadaşlarınızla e-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Çalışırken arka plan gürültüsünün olmaması için bir çift kulaklık getirmek isteyebilirsiniz. Eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz bir masa veya masa içeren bir ofis alanına sahip özel bir jet bulmaya çalışın.

Özel Jet Kiralama ile Harika Bir Yolculuk Hazırlayın

Uçak kiralama deneyiminizi aceleye getirmeyin. Bir charter seçmeden önce birkaç seçeneğe bir göz atın, ardından filoya bakın ve bir uçak seçin. Sıkışık olmayacak iki iyi havaalanı seçin.

Ne için ödeme yaptığınızı bilmek için ince baskıyı okuyun ve ardından ihtiyacınız olan diğer hizmetlere karar verin. Tüzüğünüzle konuşun ve diğer tüm seyahat düzenlemelerinizi önceden ayırtın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir