Özel jet kiraladığınızda evcil hayvanınızı ticari bir havayolu uçuşunda yanınıza alırken endişeler ve mücadeleler de ortaya çıkar. Köpekler, kediler ve diğer evcil hayvanlar kargo bölümüne konur ve bu onlar için stresli bir deneyim haline gelebilir.

Bazen kendinizi bahsedilen durumlardan birinde mücadele ederken buluyor musunuz? Sevgili köpeğinizin, kedinizin, hamsterinizin veya papağanınızın bir yolcu koltuğunda veya yakınınızda arkadaşınız olarak seyahat etmesine izin verileceği bir uçuş mu hayal ediyorsunuz?

Sana bir şey söyleyeyim. Yolcu kabininde seyahat eden evcil hayvanlar da dahil olmak üzere özel bir jette neredeyse her şey mümkün olduğu için hayalleriniz kesinlikle gerçekleşebilir!

Özel uçaklarda evcil hayvan seyahatinin avantajları

Evde bıraktığınız evcil hayvanınızı yoğun bir şekilde düşünmek yerine, hedefinize vardığınızda yapacağınız harika aktivitelere yönelik düşüncelerinizi yönlendirmeyi tercih etmez misiniz? Size yakın evcil hayvanınızla uçarken yolculuğun daha huzurlu olacağı konusunda herkesin hemfikir olacağını tahmin ediyoruz.

Ayrıca, evcil hayvanınızın hem zihinsel hem de fiziksel durumlarına dikkat edebileceksiniz. Belki köpeğiniz / kediniz bir tür ilaç kullanıyor olabilir? Sıkı bir diyet yemek mi? Gittiğin zaman sana çok bağlı ve çok mu stresli oluyorsun?

Sevgili evcil hayvanınızın yanında uyuklayan özel bir jet uçuşunun tadını kesinlikle çıkarabileceğiniz için tüm bu endişeleri kafanızdan çıkarın! Bu şekilde evcil hayvanınıza her zaman göz kulak olabilir ve tüm ihtiyaçlarının doğru bir şekilde karşılandığından emin olabilirsiniz.

Konfor dokunuşu

Her türlü evcil hayvana (köpek, kedi, hamster, papağan, yılan vb.) İzin veren birçok özel jet şirketi bulunmaktadır.) gemide ve onlara en iyi seyahat koşullarını sağlayın. Büyük stres altında bir kargo ambarında seyahat etmek yerine, sevgiliniz tüm uçuş boyunca hemen yanınızda oturabilir. Çoğu zaman evcil hayvanınızın bir köpek taşıma kutusunda taşınması veya özel bir hayvan emniyet kemeri ile sabitlenmesi gerekecektir.

Daha küçük bir evcil hayvana sahipseniz, onu her zaman yanınızda özel bir taşıyıcı kafeste tutabilirsiniz. Ayrıca, kiralık jetlerdeki mürettebatın onlar için küçük bir zevki olabilir! Daha iyi olduğunu hayal edebiliyor musun?

Deneyimin tadını çıkarın

Evcil hayvan seyahatinin sahiplerine getirdiği rahatlığa ve parçaya rağmen, köpeğinizle / kedinizle uçmak genel olarak çok keyifli ve unutulmaz bir deneyim! Bu, özellikle kendi başınıza seyahat ediyorsanız ruh halinizi artırabilir.

Ayrıca, böyle bir yolculuktan fotoğraf çekebilir, video çekebilir ve değerli anılar toplayabilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanınızla olan bağı, onunla daha kaliteli zaman geçirerek ve biraz daha dikkat ederek güçlendirebilirsiniz. Çalışkan biriyseniz ve evde çok az zaman geçiriyorsanız bu son derece önemlidir.

Daha az kısıtlama

Ticari bir havayolu ile uçarken yolcu kabinine her türlü evcil hayvana izin verilir mi? Şey, hayır. Tüm koltuklar sadece insanlar içindir ve evcil hayvanlar kargo ambarına gitmek zorundadır. Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, özel bir uçakla seyahat ederken tüm uçuş boyunca çeşitli evcil hayvanların sahiplerinin yanında olmasına izin verilmektedir.

Ayrıca, özel jet kiralama  şirketlerinin evcil hayvan seyahatlerinde daha az gereksinimleri ve kısıtlamaları vardır. Sevdiklerinizi ticari bir havayolu uçağında yanınıza alırken, evcil hayvanınızın ağırlığı, boyu ve hatta uzunluğu için katı kurallar vardır. Bu gerçekle ilgili olarak, özel jetlerin evcil hayvan dostu olma olasılığı çok daha yüksektir.

Uymanız gereken kurallar

Birçok özel jet şirketi uçaklarında evcil hayvanlara izin vermesine ve daha küçük gereksinimler sağlamasına rağmen, yine de her evcil hayvan sahibinin uyması gereken bazı kurallar vardır. Uçtuğunuz ülkeye, şirkete ve havayolu türüne bağlı olarak, aşağıdaki gereksinimlerden bazılarıyla karşılaşabilirsiniz.

Evcil hayvan belgeleri

Tıpkı insanlar gibi evcil hayvanların da pasaport, sağlık geçmişi vb. Gibi kendi belgeleri vardır. Köpeğinizin / kedinizin veterinerinden evcil hayvanınızın uçakla seyahat etme kabiliyetini kabul eden bir belge isteyebiliriz. Diğer gerekli bilgiler çeşitli sağlık koşulları hakkında olabilir.

Sağlık ve güvenlik gereksinimleri

Tüylü arkadaşınızı özel bir uçuşta yanınıza almayı dört gözle bekliyorsanız, sözde bazı sağlık ve güvenliğe dayalı kurallara uyması gerekecek. Ülkeye bağlı olarak evcil hayvanların kuduz gibi çeşitli hastalıklara karşı aşılanması gerekebilir.

Sürekli olarak, evcil hayvanınızın solucanlar için tedavi edilip edilmediğini bilmemiz gerekir. Tenya tedavisi, bir köpeği özel jete getirmeden önce birçok ülkede yaygın bir gerekliliktir. Ayrıca, güvenlik önlemleri için evcil hayvanların genellikle mikroçiplenmesi gerekir.

Yaş / beden kısıtlamaları

Bu tür kısıtlamalar, ticari bir havayolu ile uçarken olduğu gibi özel jetlerle seyahat ederken o kadar da büyük değildir. Bununla birlikte, evcil hayvanınızın gemiye alabilmesi için karşılaması gereken bazı yaş ve beden gereksinimleri olabilir.

Bazı özel jet şirketleri, köpeklerin ve kedilerin en az 8 haftalık olmasını gerektirir, çünkü bu, bu hayvanların emzirmeyi bırakıp kendi başlarına düzgün çalışabilecekleri bir yaştır. Ayrıca bazı özel havayollarının sadece 150 kilodan ağır olmayan evcil hayvanların yolcu koltuklarına oturmasına izin verdiğini gördük. Tüylü arkadaşınız daha ağırsa, yerde kalmalıdır.

Evcil hayvanınızı uçuşa hazırlamak

Sevgili evcil hayvanınızla rahat bir özel uçuş düşünüyorsanız, beklenmedik durum riskini azaltmak için her zaman bazı önlemler almalısınız. Bu durumda, evcil hayvanınızla birlikte özel bir uçağa binmeden önce izlemeniz gereken kısa bir adım adım kılavuz sağladık.

Veteriner randevusu alın

Her sahibi, evcil hayvanının uçmak için mükemmel durumda olduğundan emin olmak ister. Bununla birlikte, bu yalnızca evcil hayvanları tedavi eden bir uzman tarafından doğru bir şekilde ölçülebilir. Bu nedenle, bir veteriner randevusu alın ve evcil hayvanınızın uçuştan önce iyice kontrol edildiğinden, gizli sağlık koşullarına sahip olmadığından ve genel olarak uygun olduğundan emin olun.

İlacı erteleyin

Köpeğinize / kedinize herhangi bir ilaç veriyorsanız, uçuştan sonra vermeniz en iyisidir. Bazı sağlık durumlarının çok önemli bir konusu olmadığı sürece, solunum, kalp sorunlarına neden olabileceği veya uçuş sırasında hayvanın çevresine verdiği doğal tepkiyi değiştirebileceği için ilaç tüketilmesi önerilmez.

Su ve yiyecek miktarlarını azaltın

Başka bir öneri, kiralık uçakla seyahat etmeden önce evcil hayvanınızın su alımını azaltmak olacaktır. Sevgiliniz çok fazla sıvı tüketirse, sürekli tuvalete gitmesi gerekebilir.

Yiyeceklerden bahsetmişken, uçmanız gereken o gün evcil hayvanınıza daha az miktarda yiyecek vermek en iyisi olacaktır. Ayrıca olası kusma ve başka bir mide / sindirim probleminden kaçınmak için uçuştan birkaç saat önce kedinizi veya köpeğinizi beslemekten kaçınmanız önerilir.

İyi bir zihinsel durum sağlayın

Evcil hayvanınızın zihinsel durumuna bakmak, uçağa binmeden önce fiziksel olarak formda olduğundan emin olmak kadar önemlidir. Kedinizin veya köpeğinizin ihtiyaç duyması halinde tuvalete gitmesini sağlamalısınız, çünkü bilinmeyen bir ortamda işleri tamamen farklı bir yerde halletmeleri stresli olabilir.

Ayrıca, uçuştan önce 15 dakikalık bir oyun süresi eklemek harika bir fikir olacaktır. Bu şekilde korkmuş bir hayvanın dikkatini dağıtacak veya daha yüksek enerji seviyelerine sahip bir evcil hayvanı sakinleştireceksiniz. Ek olarak, tüylü arkadaşınızla kısa bir yürüyüş yapmak da stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Neticede
Birçok özel jet şirketinin evcil hayvan seyahati için çok iyi koşullar sunduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. Bir fırsatınız varsa, kesinlikle sevgili kediniz, köpeğiniz veya diğer evcil hayvanlarınızla uçmayı denemelisiniz.

Her özel havayolunun evcil hayvanlarla ilgili gereksinimlerini okuduğunuzdan emin olun, uçmadan önce veterinere bir ziyaret rezervasyonu yaptırmayı unutmayın ve evcil hayvanınızın hem fiziksel hem de zihinsel uygunluğunu sağlayın. En iyi uçuş arkadaşınızla unutulmaz bir yolculuk yapın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir