1. Tüm Dünyadaki En Hızlı Sivil Uçak Özel Bir Jettir. Özel bir jete sahip olmak, erişilebilen en hızlı sivil uçağın gururlu sahibi olmak istiyorsanız sizi yaklaşık 23 milyon dolar geri getirecek. Cessna Citation X, iki Rolls-Royce motoruyla çalışır ve AA derecesi Mach 0,935 (993 km / s) ‘dir. Özel Jetler Hakkında Yedi Şaşırtıcı Gerçek hakkında hadi bilgi sahibi olalım.

Özel uçmanın başlıca nedenlerinden biri zaman kazanmaksa, mevcut en hızlı sivil uçakla seyahat etmek, zamanınızı daha da fazla en üst düzeye çıkaracağınız anlamına gelir. İki mürettebat üyesi ve on iki yolcu taşıma kapasitesi ile siz ve en yakın arkadaşlarınız dünyayı hızlı ve şık bir şekilde gezebileceksiniz.

2. Dünyadaki Tüm Özel Jetlerin Neredeyse Yarısı Amerikan Vatandaşlarına Ait
Amerikalı milyonerler kendi jetlerine bayılıyor. ABD’de yaşayanlar, dünyadaki tüm özel jetlerin yüzde 49,7’sine sahipler. Avrupa kıtasında yaşayan bireyler ise dünyadaki özel uçakların yaklaşık% 20’sine sahiptir.

3. Van Nuys, Dünyanın en işlek Genel Havacılık Havalimanlarından biridir
Genel havacılık havaalanları sivil olduğundan, öncelikle daha küçük uçak kiralama operasyonlarına ve özel sektöre ait uçaklara hizmet ederler.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en işlek genel havacılık havaalanlarından birinin Los Angeles’ın merkezi San Fernando Vadisi bölgesinde yer alması şaşırtıcı olmayabilir. Van Nuys Havaalanı her yıl 260.000’den fazla özel kalkış ve iniş görüyor.

4. Cessna Citation Excel/XLS, ABD’deki En Popüler Özel Jet Uçağıdır.
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler özel jet bu orta büyüklükteki Cessna’dır. Lüks kabininde on iki kişilik konaklama imkanı ile ayakta durup dolaşmak için bolca yer var.

5. Dünyanın En Pahalı Özel Jeti 500 Milyon Dolara Mal Oldu
Airbus 380, dünyanın en büyük ve en pahalı özel jetidir. 500 Milyon dolara mal olan bu görkemli ve abartılı uçağın sahibi Suudi Prensi El Velid bin Talal el Suud.

Singapur Havayolları ve Emirates Havayolları’nın her ikisi de filolarında aynı jet modeline sahip. Bu jet ticari uçuşlarda 800’e kadar yolcu taşıyabiliyor. El Suud’un sahibi olduğu Airbus A380, esasen gökyüzünde yüzen bir konak. Üç katı birbirine bağlamak için bir asansör ve döner merdiven içerir. Dünyanın neresinde olursa olsun bilgisayarlı paspaslarını Mekke’ye doğru otomatik olarak döndüren bir dua odasına bile sahiptir. Lüks aile süitleri ve VIP süitler var, ancak kuyruklu piyano içeren bir performans tiyatrosunun da olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca Türk hamamı, tam boy toplantı odası ve Al-Saud’un Rolls-Royce’u için geniş otopark bulunmaktadır. Bu yeterli değilse deve ve at ahırlarını da içerir. 6. Kurumsal Jetlerin, Sahibi Tarafından İşletilen Özel Jetlere Göre Çarpma Olasılığı Çok Daha Düşüktür. Küresel olarak, charter operatörleri tarafından yönetilen kurumsal jetler için kaza oranı, sahibi tarafından işletilen uçaklardan önemli ölçüde düşüktür. Kurumsal jet kazaları, özel sektöre ait ve işletilen jetlere kıyasla zamanın yaklaşık altıda birinde meydana gelir.

Bunun nedeni, charter operasyonlarının yönetim organları tarafından özel olarak işletilen uçaklardan çok daha sıkı bir şekilde düzenlenmesi ve charter satışları için mevcut olmamasıdır. Özel jet kiralama seyahat etmenin en güvenli yolu yapmak. Ve kendi ağ doğrulamamız ve sıkı güvenlik standartlarımızla Kuş Jetleri ile uçmak, seyahat ederken kendinizi her zamankinden daha güvende hissetmenizi sağlamalıdır.

7. Özel Jetleri Olan Ünlülerin Listesi Uzun
Ünlüler belirli bir zenginlik ve şöhret seviyesine ulaştığında, oyuncak listelerine her zaman özel bir jet eklerler. Taylor Swift’in 12 kişilik 40 milyon dolarlık özel jeti var ve onun, arkadaşlarının ve ailesinin dünya çapında zarafet içinde seyahat etmesine izin veriyor.

Microsoft’un yaratıcısı Bill Gates, güzel bir Bombardier BD-700 Global Express’in sahibi. 19 Yolcu kapasiteli bu 40 milyon dolarlık uçak, lüks seyahatin özüdür.
Jim Carrey artık bir zamanlar olduğu kadar çok filmde görünmese de, 150 milyon dolarlık net değeri, 59 milyon dolarlık bir uçağı kolayca karşılamasını sağlıyor. Özel jetini bile saatte 8.000 dolara kiralıyor! Oprah, net değeri 2 milyar dolardan fazla olan dünyanın en zengin kadınlarından biridir. 1991’de havaalanında biriyle yaşanan kötü bir olayın, 42 milyon dolarlık Bombardier Global Express xrs’sini satın alması için ona ilham verdiğini iddia ediyor. Jeti olan diğer ünlüler arasında Beckhams, Tiger Woods, Jay-Z ve Beyonce, Angelina Jolie, Celine Dion, Tom Cruise, Donald Trump, Harrison Ford, John Travolta, Marc Cuban, Jimmy Buffett ve diğerleri sayılabilir.

Bize 7/24 telefon üzerinden özel jet kiralama için ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir